Nordic Walking

Nordic Walking jest to forma aktywności fizycznej na powietrzu. Nie wymaga on wielkich nakładów finansowych ani sprzętowych, a sprawia wiele radości jako „sport towarzyski”.

Historia marszu z kijami sięga lat 20. XX wieku. Fińscy narciarze biegowi potrzebowali sposobu na przygotowanie się do sezonu zimowego, podczas pozostałych, bezśnieżnych pór roku. Po raz pierwszy zaczął go badać i dokumentować Marco Kantaneva w latach 90.

Nordic Walking, jeśli prawidłowo wykonywany, angażuje do wysiłku prawie 90% mięśni naszego ciała. Prawidłowo poprowadzony trening pozwoli osiągnąć wiele korzyści, jak np: odciążenie stawów kończyn dolnych i kręgosłupa z jednoczesnym uruchomieniem stawów kończyn górnych, wzmocnienie mięśni posturalnych i mięśni kończyn, spala więcej kalorii w porównaniu do zwykłego marszu, kształtuje równowagę, koordynację, siłę i wytrzymałość, korzystnie wpływa na każdy układ naszego organizmu.

W praktyce prowadzimy 2 rodzaje grup treningowych:

Grupy dla początkujących – szkoleniowe

Zajęcia są przeznaczone dla osób pragnących nauczyć się prawidłowej techniki marszu z kijami. Podczas zajęć omawiane są również zasady doboru odpowiednich kijów.

W zależności od predyspozycji, pełne opanowanie techniki obejmuje od 2 do 4 spotkań. Aby nie narażać państwa na niepotrzebne koszty, na czas trwania zajęć, wypożyczamy własne kije.

Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne.

Grupy regularne

Zajęcia są przeznaczone dla osób w każdym wieku i formie, które mają już za sobą naukę prawidłowej techniki Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Jest to forma aktywnego, grupowego spędzania czasu w miłej atmosferze. Zajęcia łączą w sobie trening marszowy z ćwiczeniami wzmacniającymi, interwałowymi, koordynacyjnymi, zabawami sportowymi oraz rozciągającymi.

Ze względu na ograniczoną ilość osób przypadających na instruktora i kijków, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne chęci uczestnictwa w zajęciach.

Regulamin

Jak dobrać kije do Nordic Walking czytaj w zakładce.